Yorgan Yıkama & Battaniye Yıkama

Yorgan Yıkama ve Battaniye Yıkama

Yorgan yıkama hizmetleri, sizler için daha konforlu ve sağlıklı bir uykuya zemin hazırlamaktadır. Günün yorgunluğunu tertemiz bir yorgan ya da battaniyeye sarılarak atmak elbette eşsiz bir duygudur. Bütün yorgunluğunuzu atacağınız bir uykuda üzerinize örteceğiniz örtü sizin sağlığınız demektir.

İstanbul içerisinde Adil yorgan yıkama işlemi ve battaniye yıkama işlemi, yorgan ve battaniye üzerinde her türlü mikro organizmanın barındırıldığı bir yüzeyin arındırılması temizlenmesi demektir. Uyurken terlemeniz, her gün kullanım olması gibi sebeplerle yorgan ve battaniyelerde kirlilik ile çok sık karşılaşılır. Ancak İstanbul şartlarında özellikle çalışan bayanların ince temizlik işlerine ayıracak vakitlerinin olmaması battaniye ve yorgan yıkama hizmetinin önemini ortaya koymaktadır.

Yorgan Ve Battaniye Yıkama Nasıl Yapılır? 

Battaniye yıkama ve yorgan yıkama işlemi yapılırken en önemli ayrıntı aynı türden ürünlerin bir arada yıkanmasıdır. Farklı özelliklerde yorgan ya da battaniyelerin bir arada yıkanması ürünlerin yapılarını bozabilir.Burada yıkama öncesinde yapılacak tasnif işlemi yıkamadaki kaliteyi arttıracaktır. Peki bu battaniye ve yorgan türleri nelerdir,  kısaca inceleyelim:

Yün Yorganlar

Yün yorgan yıkanırken en dikkat edilmesi gereken husus yorganın büyüklüğüdür. Yün, yapısı gereği çok iyi şekilde yıkanarak durulanması gerekmektedir. Yıkama esnasında kokulu yumuşatıcılar kullanılması, temizlendikten sonra kullanımında memnuniyet sağlayacaktır. Yorgan yıkama işlemi tamamlandıktan sonra çok iyi şekilde kurutulmazsa çok ciddi şekilde koku yapabilmektedir. Yün yorganın kurumasının hızlı olması isteniyorsa, kurutma alanının nemden ve soğuktan kesinlikle uzak olması gerekmektedir.

Pamuk Yorganlar

Pamuk yorganlar, pamuk dokusu sebebi ile hassas bir yıkama gerektirmektedir. Kurutma esnasında ise serme usulü bir kurutma yapılmalıdır. Aksi takdirde pamuklar tek bir yerde toplanacaktır. Bu da yorganın yapısını bozacaktır.

Kuş Tüyü Yorganlar

Kuş tüyü yorganlar yıkaması oldukça kolaydır. İnce yapıları gereği kurutma işlemleri de aynı şekilde hızlı olmaktadır.

Elyaf (hazır) Yorganlar

Elyaf, her ne kadar bir yün kadar ağır olmasa da yıkama ve kurutma işleminde yün kadar hassastır. Kuruma esnasında aynı kurallara dikkat etmek gerekmektedir.

Çağdaş Halı Yıkama firması, huzur içerisinde bir uyku için tertemiz yorgan ve battaniyelere sahip olmanız için hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman bizimle irtibata geçerek yorgan ve battaniyelerinizi güvenle yıkatabilir ve yatağınızda sağlıklı şekilde uyuyabilirsiniz. Sizler de evlerinizde hijyen dolu halılarınızda güvenle yürümek, en uygun yorgan yıkama ve yorgan yıkama fiyatları bilgisini almak ve hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, sosyal medya hesaplarımız ve iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Diğer Hizmetler

Çağdaş Halı Yıkama Hemen Ara